Nauka
Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego
Akademii im. Jakuba z Paradyża
w Gorzowie Wielkopolskim
we współpracy z
LUBUSKĄ MŁODZIEŻOWĄ AKADEMIĄ BEZPIECZEŃSTWA
oraz
REGIONALNYM OŚRODKIEM DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ
mają zaszczyt zaprosić do udziału w
VI OGÓLNOPOLSKEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ
MŁODZI DLA BEZPIECZEŃSTWA
która odbędzie się 12 kwietnia 2021
za pośrednictwem platformy Microsoft Teams
PATRONAT HONOROWY
JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim
prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska
Celem konferencji jest analiza szeroko pojętego bezpieczeństwa w kontekście współczesnych wyzwań w obszarze wewnętrznym i międzynarodowym. Konferencja adresowana jest do doktorantów, studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jest miejscem integracji młodych ludzi zainteresowanych rozwijaniem swoich zainteresowań badawczych. Interdyscyplinarny charakter konferencji tworzy przestrzeń, w której możliwa jest wymiana wiedzy i doświadczeń, a także która w zamiarze organizatorów ma inspirować do dalszych poszukiwań badawczych i edukacji w tym obszarze.
Wydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim
serdecznie zapraszają
zainteresowanych studentów i pracowników dydaktycznych Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim do uczestnictwa w spotkaniu on-line nt: Fundusze Europejskie na rozwój sektora MŚP.
Wykład odbędzie się 12.04.2021 r. o godz. 13.00 za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie swojego udziału na adres e-mail: aszuszakiewicz@ajp.edu.pl, celem wysłania linku do spotkania.
Gorzowskie oddziały Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych i Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Biblioteka Główna Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz Akademickie Centrum Studiów Europejskich i Niemcoznawczych Akademii im. Jakuba z Paradyża zapraszają na spotkanie dyskusyjne zatytułowane "Dylematy polityki klimatycznej - nowy model rozwojowy czy balast dla gospodarki”.
Wprowadzenia w problematykę dokona dr hab. Katarzyna Dośpiał-Borysiak z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Ekspertka w zakresie polityki klimatycznej, regionalizmu i integracji europejskiej, państw nordyckich, regionu arktycznego i regionu Morza Bałtyckiego oraz zrównoważonego rozwoju. Autorka wielu artykułów i publikacji, m.in. książki „Polityka klimatyczna państwa. Norweska droga do zrównoważonego rozwoju” (Łódź 2019). Tłumaczka książki M. Maslina „Zmiany klimatu”.
Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
Termin: 23 marca 2021 r. (wtorek)
Rozpoczęcie: godz. 18.00.
Osoby zainteresowane udziałem w charakterze słuchacza i uczestnika czatu prosimy o zgłoszenia. Powinno ono zawierać: imię, nazwisko, afiliację oraz adres email, na który ma zostać wysłany link umożliwiający udział w debacie.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 22 marca 2021 r. na adresy jsikorski@ajp.edu.pl lub tmarcinkowski@ajp.edu.pl.
Serdecznie zapraszamy!
Zdjęcie pochodzi z portalu „Śląskie. Przyroda”.

Powołując się na komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 lutego 2021 r., w którym Minister na podstawie art. 267 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. — Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.), sporządził wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, uwzględniając projekt wykazu opracowany przez Komisję Ewaluacji Nauki zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 7 listopada 2018 r. w sprawie sporządzania wykazów wydawnictw monografii naukowych oraz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych (Dz. U.z 2020 r. poz. 349).

Nowy rozszerzony wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych
Informacje dostępne:https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zmiana-i-sprostowanie-komunikatu-ministra-edukacji-i-nauki-z-dnia-9-lutego-2021-r-w-sprawie-wykazu-czasopism-naukowych-i-recenzowanych-materialow-z-konferencji-miedzynarodowych?fbclid=IwAR0Vx1Yw12dCK-GDdHQL6kZNjNBc5WrhAA4gYUjAGHYYAT2mAmp3oShRrOY oraz w załącznikach.
W dniu 15 grudnia 2020 r. Rada Naukowa Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nadała dr Aleksandrze Szczerbie stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w dziedzinie nauk społecznych.
Serdecznie gratulujemy!!!
Konferencje i seminaria
Wydział Humanistyczny - konferencje i seminaria
Szanowni Państwo!
Zakład Języka Polskiego Wydziału Humanistycznego oraz Akademickie Centrum Ukrainoznawcze Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z Wydziałem Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku (Ukraina) serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dziedzictwo kulturowe pogranicza,
która odbędzie się w dn. 11 maja 2021 r. w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Celem konferencji jest prezentacja szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego terenu pogranicza w aspekcie jego wpływu na rozwój kulturalny, naukowy, poczucie tożsamości etnicznej i narodowej, religijnej oraz na budowę wzajemnych relacji.
Konferencja adresowana jest do badaczy kultury, językoznawców, historyków, socjologów, politologów, literaturoznawców, pracowników euroregionów, pedagogów, katechetów, teologów, psychologów i wszystkich zainteresowanych ww. problematyką.
Wypełnioną kartę zgłoszeniową prosimy przesyłać do dnia 1 marca 2021 r. drogą elektroniczną, na adres: huchto@ajp.edu.pl
Opłata każdego uczestnika za udział w konferencji wyniesie około 350 zł, która może ulec zmianie. Szczegóły organizacyjne podamy w programie konferencji, który prześlemy w późniejszym terminie.
Z wyrazami szacunku
Sekretarze konferencji: Prof. AJP dr Halina Uchto, huchto@ajp.edu.pl dr doc. Switłana Filuk (Ukraina), filuk.sm@gmail.com | Kierownicy naukowi: prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska prof. dr hab. Volodymyr Velykochyy |